Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Main
uk: Головна

en: Block
uk: Блок

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Fade
uk: Згасання

en: Slow
uk: Повільно

en: Fast
uk: Швидко

en: Style
uk: Стиль

en: Standard
uk: Стандарт

en: Interval
uk: Проміжок

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Cloud
uk: Хмара

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Effect
uk: Ефект

en: Speed
uk: Швидкість

en: Immediate
uk: Негайно

en: Two columns
uk: Дві колонки

en: Link path
uk: Шлях посилання

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
uk: Якщо позначено, контекстні ключові слова у вмісті будуть замінені.

en: Substitutions
uk: Підстановки

en: Box
uk: Коробка

en: Link field
uk: Поле посилання

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Branding
uk: Брендування

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
uk: Якщо позначено, контекстні ключові слова у цьому вмісті будуть замінені. Більше ключових слів можна отримати, якщо встановити модуль Замінник (Token), дивіться http://drupal.org/project/token.

en: One column
uk: Одна колонка

en: Use a pager
uk: Використовувати сторінковий навіґатор

en: No effect
uk: Без ефекту
