Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Settings
id: Pengaturan

en: Block
id: Blok

en: Navigation
id: Navigasi

en: Fade
id: Redup

en: Slow
id: Pelan

en: Fast
id: Cepat

en: Style
id: Gaya

en: Standard
id: Standar

en: You are here
id: Anda di sini

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Effect
id: Efek

en: Link path
id: Jalur tautan

en: Link field
id: Bidang tautan

en: Use a pager
id: Gunakan pager
