Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Block
it: Blocco

en: Navigation
it: Navigazione

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Style
it: Stile

en: Interval
it: Intervallo

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Effect
it: Effetto

en: Speed
it: Velocità

en: Two columns
it: Due colonne

en: Link path
it: Percorso del link

en: Link field
it: Campo del link

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: One column
it: Una colonna

en: Use a pager
it: Usare un paginatore
