Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Settings
oc: Paramètres

en: Block
oc: Blòt

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Style
oc: Estil

en: Standard
oc: Estandard

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Effect
oc: Effet

en: Speed
oc: Velocitat

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
oc: Se marcat, los mots claus contextuals seràn substitués a aqueste contengut.

en: Substitutions
oc: Substitucions

en: @identifier: @title
oc: @identifier : @title

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
oc: Se seleccionat, los mots-clefs del contèxte seràn subtitués dins aqueste contengut. Plus de mots-clefs seràn disponibles se installatz lo modul Token, veire http://drupal.org/project/token.

en: Use a pager
oc: Utilizar una paginacion
