Lyris (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: گذرواژه

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Visible
fa: نمایان

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Total
fa: مجموع

en: Subscriptions
fa: اشتراک ها

en: Default Settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: All
fa: همه

en: days
fa: روزها

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Normal
fa: عادی

en: Send
fa: ارسال

en: Optional
fa: اختیاری

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Template
fa: قالب

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Hidden
fa: پنهان

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: minutes
fa: دقیقه

en: ago
fa: پیش

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Topic
fa: موضوع

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Production
fa: محصولات

en: Subscription
fa: اشتراک

en: Offline
fa: آفلاین

en: Cron Settings
fa: تنظیمات کرون

en: Subject Prefix
fa: پیشوند موضوع

en: The e-mail address %mail is not valid.
fa: نشانی پست الکترونیک %mail معتبر نیست.

en: Content ID
fa: شناسه محتوا

en: Subscribed
fa: مشترک

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Replacement Patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
