Lyris (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Comments
it: Commenti

en: view
it: mostra

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Visible
it: Visibile

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Total
it: Totale

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: Default Settings
it: Impostazioni predefinite

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: All
it: Tutti

en: days
it: giorni

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Comment
it: Commento

en: Normal
it: Normale

en: Send
it: Invia

en: Optional
it: Opzionale

en: Notifications
it: Notifiche

en: Hidden
it: Nascosto

en: Attachments
it: Allegati

en: minutes
it: minuti

en: Topic
it: Argomento

en: Lists
it: Liste

en: Production
it: Produzione

en: Last Changed
it: Ultima modifica

en: List Description
it: Descrizione lista

en: The e-mail address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Content ID
it: ID contenuto

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Visitors
it: Visitatori

en: manage fields
it: gestisci campi

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Do you want to continue?
it: Vuoi continuare?
