Lyris (7.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: delete
tr: sil

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: unsubscribe
tr: abonelikten çık

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: view
tr: görüntüle

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Password
tr: Parola

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Field
tr: Alan

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Visible
tr: Görünür

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Total
tr: Toplam

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: All
tr: Tümü

en: days
tr: gün

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Comment
tr: Yorum

en: Send
tr: Gönder

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Plain Text
tr: Düz Metin

en: Template
tr: Şablon

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Hidden
tr: Gizli

en: Attachments
tr: Ekler

en: Short Description
tr: Kısa Açıklama

en: minutes
tr: dakika

en: ago
tr: önce

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Topic
tr: Konu

en: Lists
tr: Listeler

en: Production
tr: Üretim

en: Every
tr: Bütün

en: Offline
tr: Çevrim dışı

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: Content ID
tr: İçerik ID

en: Subscribed
tr: Üye olunmuş

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Content List
tr: İçerik Listesi
