Lyris (7.x-2.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (98 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: unsubscribe
hu: leiratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: view
hu: megtekintés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Required
hu: Szükséges

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Field
hu: Mező

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: Visible
hu: Látható

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Basic Settings
hu: Alapbeállítások

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: All
hu: Mind

en: days
hu: napok

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Normal
hu: Általános

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Send
hu: Küldés

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Template
hu: Sablon

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Short Description
hu: Rövid leírás

en: minutes
hu: perc

en: ago
hu: óta

en: Expired
hu: Lejárt

en: Topic
hu: Témakör

en: Lists
hu: Listák

en: Production
hu: Termelés

en: List Settings
hu: Listabeállítások

en: Every
hu: Minden

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: Error handler
hu: Hibakezelő

en: Encoding
hu: Kódolás

en: List Description
hu: A lista leírása

en: Subject Prefix
hu: Tárgy előtag

en: The e-mail address %mail is not valid.
hu: %mail e-mail cím hibás.

en: Sandbox
hu: Homokozó

en: Content ID
hu: Tartalomazonosító (Content ID)

en: Subscribed
hu: Feliratkozott

en: Unsubscribed
hu: Leiratkozva

en: Campaign
hu: Kampány

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: E-mail Address
hu: E-mail cím

en: Visitors
hu: Látogatók

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: List Name
hu: Lista neve

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Do you want to continue?
hu: Folytatható?

en: Subscription Settings
hu: Feliratkozási beállítások

en: One per line.
hu: Soronként egy.

en: Posting
hu: Postázás

en: Default Footer
hu: Alapértelmezett lábléc

en: After 1 Hour
hu: 1 óra után

en: After 4 Hours
hu: 4 óra után

en: After 12 Hours
hu: 12 óra után

en: After 24 Hours
hu: 24 óra után

en: After 48 Hours
hu: 48 óra után
