Lyris (7.x-2.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (109 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: delete
uk: видалити

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Unsubscribe
uk: Відписатися

en: unsubscribe
uk: відписатися

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: view
uk: переглянути

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Password
uk: Пароль

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Field
uk: Поле

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Visible
uk: Видиме

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Total
uk: Всього

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: Default Settings
uk: Базові налаштування

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: All
uk: Все

en: days
uk: дні(в)

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Normal
uk: Звичайне

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Send
uk: Надіслати

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: Template
uk: Шаблон

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Hidden
uk: Приховано

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: ago
uk: тому

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Topic
uk: Тема

en: Lists
uk: Списки

en: Production
uk: Експлуатація

en: Mailing Lists
uk: Списки розсилок

en: Last Changed
uk: Остання зміна

en: Membership Type
uk: Тип Вашої участі

en: Every
uk: Кожен

en: Subscription
uk: Підписка

en: Offline
uk: Не в мережі

en: Cron Settings
uk: Налаштування крону

en: List ID
uk: Номер списку

en: Display redirection page
uk: Показувати сторінку переадресації

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
uk: Якщо модуль виконує функцію drupal_goto(), журнал Sql-Запитів і інша інформація для розробника губиться. Включення даної опції дозволяє розробнику переглянути проміжну сторінку з усією необхідної інформацією, щоб її можна було проаналізувати до переходу на сторінку призначення.

en: Error handler
uk: Оброблювач помилок

en: Backtrace
uk: Зворотнє трасування

en: Encoding
uk: Кодування

en: Child
uk: Підпорядкований

en: Subject Prefix
uk: Префікс теми

en: The e-mail address %mail is not valid.
uk: Адреса електронної пошти %mail не є припустимою.

en: Sandbox
uk: Пісочниця

en: Content ID
uk: ID матеріалу

en: Edit @name
uk: Редагувати @name

en: Subscribed
uk: Підписано

en: Unsubscribed
uk: Відписано

en: Campaign
uk: Кампанія

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Less Than
uk: Менше, ніж

en: Equal To
uk: Дорівнює

en: Greater Than
uk: Більше, ніж

en: E-mail Address
uk: Адреса ел. пошти

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: manage fields
uk: керувати полями

en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

en: Character Set
uk: Набір символів

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Do you want to continue?
uk: Бажаєте продовжити?

en: Scripting
uk: Сценарії

en: Text Only
uk: Лише текст

en: Anyone
uk: Будь-хто

en: Read-Only
uk: Лише читання

en: List Members
uk: Учасники списку

en: Not Required
uk: Не потрібен

en: Detailed List
uk: Детальний список

en: In Sync
uk: Синхронізований

en: This list has no members.
uk: На цей список ніхто не підписаний.
