Lyris (7.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: unsubscribe
nl: uitschrijven

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Total
nl: Totaal

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Default Settings
nl: Standaardinstellingen

en: Basic Settings
nl: Algemene instellingen

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: All
nl: Alle

en: days
nl: dagen

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Comment
nl: Reactie

en: Normal
nl: Normaal

en: Date Created
nl: Aanmaakdatum

en: Send
nl: Versturen

en: Optional
nl: Optioneel

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Short Description
nl: Korte omschrijving

en: minutes
nl: minuten

en: ago
nl: geleden

en: Expired
nl: Vervallen

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Lists
nl: Lijsten

en: Production
nl: Productie

en: List Settings
nl: Lijstinstellingen

en: Every
nl: Iedere

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Cron Settings
nl: Cron-instellingen

en: List ID
nl: Lijst-ID

en: Display redirection page
nl: Omleidingspagina tonen.

en: Error handler
nl: Fout-afhandelaar

en: Subject Prefix
nl: Onderwerpprefix

en: The e-mail address %mail is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres %mail is niet geldig.

en: Sandbox
nl: Testomgeving

en: Content ID
nl: Inhoud ID

en: Subscribed
nl: Ingeschreven

en: Unsubscribed
nl: Afgemeld

en: Campaign
nl: Campagne

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: E-mail Address
nl: E-mailadres

en: Visitors
nl: Bezoekers

en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

en: Character Set
nl: Tekenset

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Document Type
nl: Documenttype

en: Do you want to continue?
nl: Wilt u doorgaan?

en: Manage Fields
nl: Velden beheren

en: Manage Display
nl: Weergave beheren
