Lyris (7.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (71 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: unsubscribe
pt: Sair

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Comments
pt: Comentários

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Password
pt: Senha

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Field
pt: Campo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Default
pt: Padrão

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: Visible
pt: Visível

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Default Settings
pt: Configuração Padrão

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: All
pt: Tudo

en: days
pt: dias

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Send
pt: Enviar

en: Optional
pt: Opcional

en: Template
pt: Modelo

en: Notifications
pt: Notificações

en: Hidden
pt: Oculto

en: Attachments
pt: Anexos

en: minutes
pt: minutos

en: ago
pt: atrás

en: Expired
pt: Expirado

en: Topic
pt: Tópico

en: Lists
pt: Listas

en: Production
pt: Produção

en: Every
pt: A cada

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Display redirection page
pt: Mostrar página de redirecionamento

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
pt: Quando um módulo executa drupal_goto(), o registro da consulta e outras informações são perdidas. Habilitando esta opção, será apresentada uma página intermediária aos desenvolvedores para que o registro possa ser examinado antes de continuar para a página de destino.

en: Error handler
pt: Gerenciador de erros

en: Child
pt: Filho

en: The e-mail address %mail is not valid.
pt: O e-mail %mail não é válido.

en: Content ID
pt: ID do conteúdo

en: Campaign
pt: Campanha

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Visitors
pt: Visitantes

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Success Message
pt: Mensagem de Sucesso
