Lyris (7.x-2.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Error Message
mr: तृटीचा संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Total
mr: एकूण

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: All
mr: सर्व

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Send
mr: पाठवा

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Topic
mr: विषय

en: Every
mr: प्रत्येक

en: The e-mail address %mail is not valid.
mr: दिलेला विरोप %mail योग्य नाही
