Lyris (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: All
bn: সমস্ত

en: To
bn: বরাবর

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
