Lyris (7.x-2.0-beta3) - en to da translation catalogue (70 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: unsubscribe
da: afmeld

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Error Message
da: Fejlmeddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Required
da: Obligatorisk

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Field
da: Felt

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Total
da: I alt

en: Subscriptions
da: Abonnementer

en: Default Settings
da: Standard indstillinger

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: All
da: Alle

en: days
da: dage

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Comment
da: Kommentar

en: Date Created
da: Oprettelsesdato

en: Optional
da: Valgfrit

en: Plain Text
da: Ren tekst

en: Template
da: Skabelon

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Hidden
da: Skjult

en: Attachments
da: Bilag

en: minutes
da: minutter

en: ago
da: siden

en: Expired
da: Udløbet

en: Topic
da: Emne

en: Lists
da: Lister

en: Production
da: Produktion

en: Every
da: Hver

en: Subscription
da: Abonnement

en: Display redirection page
da: Vis omdirigeringsside

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
da: Når et modul kalder drupal_goto() mistes forespørgselsloggen og anden udviklingsinformation. Aktiver denne indstilling for at se en mellemliggende side, der viser loggen før der fortsættes til næste side.

en: Error handler
da: Fejlhåndtering

en: Backtrace
da: Sporing

en: List Description
da: Beskrivelse af liste

en: The e-mail address %mail is not valid.
da: E-mail-adressen %mail er ugyldig.

en: Content ID
da: Indholds-ID

en: Subscribed
da: Tilmeldt

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Visitors
da: Besøgende

en: Subscription Settings
da: Indstillinger for abonnement
