Lyris (7.x-2.0-beta3) - en to kn translation catalogue (62 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Subscribe
kn: ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Plain Text
kn: ಸರಳ ಪಠ್ಯ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Last Changed
kn: ಕೊನೆಯ ಬಾರಿಗೆ ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Every
kn: ಪ್ರತಿ

en: Offline
kn: ಆಫ್‌ಲೈನ್

en: Encoding
kn: ಎನ್ಕೋಡಿಂಗ್

en: The e-mail address %mail is not valid.
kn: ನೀವು ಕೊಟ್ಟಿರುವ ಇ-ಮೇಯ್ಲ್ ವಿಳಾಸ ಸರಿಯಿಲ್ಲ.

en: Subscribed
kn: ಚಂದಾದಾರಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Additional Information
kn: ಹೆಚ್ಚುವರಿ ಮಾಹಿತಿ
