Maestro (7.x-1.0-alpha1) - en to km translation catalogue (30 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Actions
km: អំពើ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Variable
km: អថេរ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Create
km: បង្កើត

en: Active
km: សកម្ម

en: N/A
km: គ្មាន

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Role
km: តួនាទី

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Close
km: បិទ

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Message:
km: សារ​​៖

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Assign
km: កំណត់

en: unassign
km: មិន​កំណត់

en: Choose an action
km: ជ្រើស​អំពើ
