Maestro (7.x-1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Message:
kn: ಸಂದೇಶ:

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Subject:
kn: ವಿಷಯ:

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Ready
kn: ತಯಾರಿದೆ
