Maestro (7.x-1.0-alpha3) - en to lt translation catalogue (48 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Comments
lt: Komentarai

en: Action
lt: Veiksmas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Go
lt: Pirmyn

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Save
lt: Saugoti

en: Summary
lt: Įžanga

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Assigned
lt: Priskirta

en: User
lt: Narys

en: Created
lt: Sukurta

en: Create
lt: Kurti

en: Active
lt: Aktyvus

en: Submitted
lt: Pateikta

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: N/A
lt: N/D

en: Owner
lt: Savininkas

en: Start
lt: Pradžia

en: End
lt: Pabaiga

en: Role
lt: rolė

en: Optional
lt: Pasirinktinis

en: Close
lt: Uždaryti

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Message:
lt: Žinutė:

en: Accepted
lt: Priimti

en: Deleted
lt: Pašalinta

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Assign
lt: Priskirti

en: Description:
lt: Aprašymas:

en: Cancelled
lt: Atšaukta

en: unassign
lt: atskirti

en: Choose an action
lt: Pasirinkite veiksmą

en: Started
lt: Pradėta

en: Notification
lt: Įspėjimas

en: Draft
lt: Juodraštis

en: Assigned to:
lt: Priskirta:
