Maestro (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Comments
eo: Komentoj

en: Action
eo: Ago

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Variable
eo: Variablo

en: Name
eo: Nomo

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: Active
eo: Aktiva

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Operation
eo: Operacio

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Deleted
eo: Forigita

en: Assign
eo: Atribuigu

en: unassign
eo: malatribuigi

en: Choose an action
eo: Elekti agon
