Maestro (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Comments
is: Ummæli

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Variable
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: N/A
is: Á ekki við

en: Owner
is: Eigandi

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Role
is: Hlutverk

en: Optional
is: Valkvætt

en: Close
is: Loka

en: Message:
is: Skilaboð:

en: Completed
is: Lokið

en: New
is: Nýtt

en: Complete
is: Lokið
