Maestro (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Main
mr: मुख्य

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Owner
mr: मालक

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Close
mr: बंद

en: Message:
mr: संदेश:

en: Deleted
mr: मिटवले गेले
