Maestro (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (58 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Value
vi: Giá trị

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Comments
vi: Bình luận

en: Action
vi: Thao tác

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Go
vi: Đi

en: Edit
vi: Sửa

en: Variable
vi: Biến

en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Update
vi: Cập nhật

en: Main
vi: Trình đơn chính

en: Assigned
vi: Đã gán

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Create
vi: Tạo

en: Active
vi: Hoạt động

en: Submitted
vi: Đã đệ trình

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Start
vi: Khởi động

en: End
vi: Kết thúc

en: Role
vi: Vai trò

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: Close
vi: Đóng

en: Task
vi: Tác vụ

en: Operation
vi: Thao tác

en: Message:
vi: Thông điệp:

en: Accepted
vi: Đã chấp nhận

en: Deleted
vi: Đã xóa

en: Fixed
vi: Cố định

en: on
vi: vào

en: Subject:
vi: Chủ đề:

en: Completed
vi: Đã hoàn thành

en: New
vi: Mới

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Assign
vi: Gán

en: Description:
vi: Mô tả:

en: Available
vi: Có sẵn

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: unassign
vi: bỏ gán

en: Choose an action
vi: Chọn một hành động

en: Started
vi: Đã bắt đầu

en: Draft
vi: Nháp

en: Ready
vi: Sẵn sàng

en: Delete Task
vi: Xoá tác vụ

en: Are you sure you want to delete this task?
vi: Bạn có chắc muốn xoá tác vụ này không?

en: NAME
vi: TÊN
