Maestro (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (69 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Go
fr: Allez

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Main
fr: Principal

en: Assigned
fr: Attribué

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Active
fr: Actif

en: Submitted
fr: Soumis

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Default Value
fr: Valeur par défaut

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Role
fr: Rôle

en: Optional
fr: Facultatif

en: Close
fr: Fermer

en: Task
fr: Tâche

en: Operation
fr: Opération

en: Message:
fr: Message :

en: Accept
fr: Accepter

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Deleted
fr: Supprimé

en: Fixed
fr: Fixe

en: on
fr: activé

en: Subject:
fr: Sujet :

en: Completed
fr: Terminé

en: New
fr: Nouveau

en: Add Comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Complete
fr: Terminé

en: Assign
fr: Associer

en: Canceled
fr: Annulé

en: Available
fr: Disponible

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Rejected
fr: Rejeté

en: Template Name
fr: Nom du gabarit

en: Comment by
fr: Commenté par

en: unassign
fr: supprimer l'association

en: Choose an action
fr: Choisir une action

en: Started
fr: Démarré

en: Delete Comment
fr: Supprimer le commentaire

en: Assignment
fr: Assignation

en: Reject
fr: Rejeter

en: Draft
fr: Brouillon

en: Assigned to:
fr: Assigné à :

en: Ready
fr: Prêt

en: Assigned To
fr: Assigné à

en: Reminder
fr: Rappel

en: Process ID
fr: Identifiant de processus

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Aborted
fr: Abandonné

en: Comments:
fr: Commentaires :

en: Variable Name
fr: Nom de la variable

en: Delete Template
fr: Supprimer le gabarit
