Maestro (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (48 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Comments
gl: Comentarios

en: Action
gl: Acción

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Variable
gl: Variábel

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Create
gl: Crear

en: Active
gl: Activo

en: Submitted
gl: Enviado

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: N/A
gl: N/D

en: Owner
gl: Propietario

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Role
gl: Rol

en: Optional
gl: Opcional

en: Close
gl: Pechar

en: Task
gl: Tarefa

en: Operation
gl: Operación

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Deleted
gl: Borrado

en: Completed
gl: Completado

en: New
gl: Novo

en: Complete
gl: Completa

en: Assign
gl: Asignar

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Description:
gl: Descrición

en: Available
gl: Dispoñible

en: unassign
gl: sen asignar

en: Choose an action
gl: Elixa unha acción

en: Template Variables
gl: Variábeis da Plantilla

en: Draft
gl: Borrador

en: Archived
gl: Arquivado
