Maestro (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (56 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Group
id: Grup

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Comments
id: Komentar

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Go
id: Cari

en: Variable
id: Variabel

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: Active
id: Aktif

en: Submitted
id: Dikirim

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: N/A
id: T/T

en: Owner
id: Pemilik

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Role
id: Peran

en: Optional
id: Pilihan

en: Close
id: Tutup

en: Task
id: Perintah

en: Operation
id: Operasi

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Message:
id: Pesan:

en: Deleted
id: Terhapus

en: Fixed
id: Tetap

en: Completed
id: Selesai

en: New
id: Baru

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Complete
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Assign
id: Kaitkan

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Available
id: Ketersediaan

en: Offset
id: Letak

en: unassign
id: cabut

en: Choose an action
id: Pilih perintah

en: Draft
id: Konsep

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Asc
id: Urutan turun
