Maestro (7.x-1.3) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Group
jv: Grup

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Comments
jv: Komèntar

en: Action
jv: Aksi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Go
jv: Nuju

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Variable
jv: Variabel

en: Name
jv: Jeneng

en: Save
jv: Simpen

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Role
jv: Parāgā

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Operation
jv: Operasi

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Assign
jv: Canthélna

en: unassign
jv: dibuwang

en: Choose an action
jv: Pilihana aksi

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
