Maestro (7.x-1.3) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: more
ur: مزید

en: Comments
ur: تبصرے

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Variable
ur: ویری ایبل

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Page
ur: صفحہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Optional
ur: اختیاری

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی
