Maestro (7.x-1.4) - en to cy translation catalogue (43 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Variable
cy: Newidiol

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Create
cy: Creu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Submitted
cy: Wedi ei gyflwyno

en: Page
cy: Tudalen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Optional
cy: Dewisol

en: Close
cy: Yn agos

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Message:
cy: Neges:

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: Apply
cy: Ceisio

en: Assign
cy: Trosglwyddo

en: Offset
cy: Ongli

en: unassign
cy: an-aseinio

en: Choose an action
cy: Dewis gweithred

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
