Maestro (7.x-1.4) - en to fil translation catalogue (26 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: Value
fil: Halaga

en: Group
fil: Grupo

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: more
fil: marami pa

en: Comments
fil: Mga puna

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Page
fil: Pahina

en: Published
fil: Inilathala

en: Filter
fil: Salain

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Deleted
fil: Tinanggal
