Maestro (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (59 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Group
oc: Grop

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Comments
oc: Comentaris

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Go
oc: Anatz

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Variable
oc: Variabla

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Submitted
oc: Somés

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Owner
oc: Proprietari

en: End
oc: Fin

en: Role
oc: Ròtle

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Close
oc: Tampar

en: Operation
oc: Operacion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Message:
oc: Messatge  :

en: Accept
oc: Acceptar

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Fixed
oc: Fixe

en: on
oc: activat

en: New
oc: Novèl

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Assign
oc: Associar

en: Canceled
oc: Anullat

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Available
oc: Disponible

en: Offset
oc: Decalatge

en: unassign
oc: suprimir l'associacion

en: Choose an action
oc: Causir una accion

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Archived
oc: Archivat

en: Master
oc: Maître
