Maestro (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (74 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Group
da: Gruppe

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Go
da: Skift

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Variable
da: Variabel

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Main
da: Primær

en: Assigned
da: Tildelt

en: User
da: Bruger

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Active
da: Aktiv

en: Submitted
da: Indsendt

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: End
da: Slut

en: Role
da: Rolle

en: Optional
da: Valgfrit

en: Close
da: Luk

en: Task
da: Opgave

en: Operation
da: Handling

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Approved
da: Godkendt

en: Message:
da: Besked:

en: Accepted
da: Accepteret

en: Deleted
da: Slettet

en: Fixed
da: Fast

en: on
da: til

en: Subject:
da: Emne:

en: Completed
da: Gennemført

en: New
da: Ny

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Complete
da: Komplet

en: Apply
da: Udfør

en: Assign
da: Tildel

en: Available
da: Tilgængelig

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Offset
da: Forskydning

en: Comment by
da: Kommentar af

en: unassign
da: fjern

en: Choose an action
da: Vælg en handling

en: Started
da: Startet

en: Notification
da: Underretning

en: Delete Comment
da: Slet kommentar

en: Queue ID
da: K

en: Template Variables
da: Skabelonvariable

en: Draft
da: Kladde

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Assigned to:
da: Tildelt til:

en: nobody
da: ingen

en: Archived
da: Arkiveret

en: Task ID
da: Opgave ID

en: Asc
da: Stigende

en: Interactive
da: Interaktiv
