Maestro (7.x-1.5) - en to lv translation catalogue (61 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Content
lv: Saturs

en: Value
lv: Vērtība

en: Group
lv: Grupa

en: Actions
lv: Darbības

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: more
lv: vairāk

en: Comments
lv: Komentāri

en: Action
lv: Darbība

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Go
lv: Aiziet

en: Edit
lv: Labot

en: Reset
lv: Attīrīt

en: Variable
lv: Mainīgais

en: Name
lv: Nosaukums

en: Save
lv: Saglabāt

en: Summary
lv: Kopsavilkums

en: Update
lv: Atjaunināt

en: Assigned
lv: Piešķirtie

en: User
lv: Lietotājs

en: Error
lv: Kļūda

en: Created
lv: Izveidots

en: Create
lv: Izveidot

en: Active
lv: Aktīvs

en: Submitted
lv: Nosūtīts

en: Page
lv: Lapa

en: Published
lv: Publicēts

en: Filter
lv: Filtrēt

en: N/A
lv: N/P

en: Desc
lv: Dilst.

en: Owner
lv: Īpašnieks

en: Start
lv: Sākt

en: End
lv: Beigt

en: Role
lv: Loma

en: Optional
lv: Neobligāts

en: Close
lv: Aizvērt

en: Task
lv: Uzdevums

en: Operation
lv: Operācija

en: Defaults
lv: Noklusējumi

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Approved
lv: Apstiprināts

en: Message:
lv: Ziņa:

en: Deleted
lv: Dzēsts

en: Fixed
lv: Fiksēts

en: Completed
lv: Pabeigts

en: New
lv: Jauns

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Assign
lv: Piešķirt

en: Available
lv: Pieejams

en: Cancelled
lv: Atcelts

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Choose an action
lv: Izvēlies darbību

en: Started
lv: Sākts

en: Notification
lv: Paziņojums

en: Draft
lv: Melnraksts

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: - All -
lv: - Visi -
