Maestro (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Group
tr: Grup

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Go
tr: Devam et

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Variable
tr: Değişken

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Main
tr: Ana

en: Assigned
tr: Atandı

en: User
tr: Kullanıcı

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Role
tr: Rol

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Close
tr: Kapat

en: Task
tr: Görev

en: Operation
tr: İşlem

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Approved
tr: Onaylı

en: Message:
tr: İleti:

en: Accepted
tr: Kabul edilmiş

en: Deleted
tr: Silindi

en: Fixed
tr: Sabit

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: New
tr: Yeni

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Complete
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: Assign
tr: Ata

en: Available
tr: Mevcut

en: Cancelled
tr: İptal

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Rejected
tr: Reddedildi

en: Comment by
tr: Yorumlayan

en: unassign
tr: atamayı kaldır

en: Choose an action
tr: Bir eylem seçin

en: Started
tr: Başladı

en: Draft
tr: Taslak

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Assigned to:
tr: Atanılan kullanıcı:

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
