Maestro (7.x-1.6) - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Variable
ar: متغير

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Update
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: N/A
ar: غير موجود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Role
ar: الدور

en: Optional
ar: اختياري

en: Close
ar: إغلاق

en: Task
ar: مهمة

en: Operation
ar: عملية

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Approved
ar: معتمد

en: Message:
ar: الرسالة:

en: Deleted
ar: محذوف

en: Fixed
ar: ثابت

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: New
ar: جديد

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Assign
ar: اربط

en: Available
ar: متوفّر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: unassign
ar: ألغ الربط

en: Choose an action
ar: اختر إجراءً

en: Draft
ar: مسودة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
