Maestro (7.x-1.6) - en to hr translation catalogue (48 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Group
hr: Grupa

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: more
hr: više

en: Comments
hr: Komentari

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Go
hr: Idi

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: User
hr: Korisnik

en: Error
hr: Greška

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: N/A
hr: N/D

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Role
hr: Uloga

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Operation
hr: Operacija

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Message:
hr: Poruka:

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Assign
hr: Dodijeli

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: unassign
hr: razdvoji

en: Choose an action
hr: Izaberi akciju

en: Started
hr: Započeto

en: Asc
hr: Uzlazno
