Maestro (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Comments
it: Commenti

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Variable
it: Variabile

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Submitted
it: Inserito

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: N/A
it: N/D

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Role
it: Ruolo

en: Optional
it: Opzionale

en: Close
it: Chiudi

en: Operation
it: Operazione

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Approved
it: Approvato

en: Message:
it: Messaggio:

en: Accept
it: Accetta

en: Accepted
it: Accettati

en: Deleted
it: Eliminato

en: Fixed
it: Fisso

en: on
it: il

en: Subject:
it: Oggetto:

en: Completed
it: Completato

en: New
it: Nuovo

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Complete
it: Completo

en: Apply
it: Applica

en: Assign
it: Assegna

en: Available
it: Disponibile

en: Cancelled
it: Annullato

en: Offset
it: Scostamento

en: unassign
it: non assegnare

en: Choose an action
it: Scegli un azione

en: Started
it: Iniziato

en: Notification
it: Notifica

en: Assignment
it: Attribuzione

en: Draft
it: Bozza

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Archived
it: Archiviato

en: Master
it: Principale
