Maestro (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (70 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Group
ja: グループ

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Comments
ja: コメント

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Go
ja: 実行

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Variable
ja: 変数

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Update
ja: 更新

en: Main
ja: メイン

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Submitted
ja: 送信済み

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Role
ja: 役割

en: Optional
ja: 任意

en: Close
ja: 閉じる

en: Task
ja: タスク

en: Operation
ja: 操作

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Approved
ja: 承認済み

en: Message:
ja: メッセージ:

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Fixed
ja: 固定

en: Subject:
ja: 題名:

en: Completed
ja: 完了

en: New
ja: 新

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: Complete
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Assign
ja: 割り当て

en: Available
ja: 利用可能

en: Offset
ja: オフセット

en: unassign
ja: 割り当て解除

en: Choose an action
ja: アクションを選択してください

en: Started
ja: 開始済

en: Notification
ja: 通知

en: Draft
ja: 下書き

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Task ID
ja: タスクID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
