Maestro (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Go
fa: بپال

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Variable
fa: متغیر

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: N/A
fa: هیچ

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Role
fa: نقش

en: Optional
fa: اختیاری

en: Close
fa: بستن

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Accept
fa: قبول

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Fixed
fa: ثابت

en: Apply
fa: تایید

en: Available
fa: در دسترس

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
