Maestro (7.x-1.3) - en to am translation catalogue (26 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Group
am: ቡድን

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር
