Maestro (7.x-1.6) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Message:
bn: বার্তা:
