Maestro (7.x-1.6) - en to ku translation catalogue (40 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Group
ku: گرووپ

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: more
ku: زیاتر

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Summary
ku: کورتە

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Error
ku: هەڵە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Active
ku: چالاکە

en: Page
ku: پەڕە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: N/A
ku: نییە

en: Owner
ku: خاوەن

en: Role
ku: ڕۆل

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Operation
ku: کردار

en: Message:
ku: پەیام:

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Assign
ku: پێسپاردن

en: Available
ku: هەیە

en: unassign
ku: پێنەسپاردن

en: Choose an action
ku: کردارێک هەڵبژێرە
