Magic forms (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Number
fr: Nombre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Add
fr: Ajouter

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: add
fr: ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Integer
fr: Entier

en: Error handling
fr: Gestion des erreurs

en: Website
fr: Site web

en: Form
fr: Formulaire

en: All types
fr: Tous les types

en: import
fr: importer

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Validators
fr: Validateurs

en: export
fr: exporter

en: Config
fr: Configuration

en: URL field
fr: Champ URL

en: Field types
fr: Types de champs
