Magic forms (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Number
it: Numero

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Add
it: Aggiungi

en: Form ID
it: ID del form

en: add
it: aggiungi

en: Email
it: E-mail

en: Integer
it: Intero

en: All types
it: Tutti i tipi

en: import
it: importa

en: export
it: esporta

en: Config
it: Configurazione

en: Field types
it: Tipi di campo
