Magic forms (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Title
de: Titel

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Number
de: Zahl

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Import
de: Importieren

en: Add
de: Hinzufügen

en: Form ID
de: Formular-ID

en: add
de: hinzufügen

en: Email
de: E-Mail

en: Integer
de: Ganzzahl

en: Error handling
de: Fehlerbehandlung

en: Form
de: Formular

en: Debug
de: Debuggen

en: All types
de: Alle Typen

en: import
de: importieren

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: export
de: Exportieren

en: Config
de: Konfiguration

en: URL field
de: URL-Feld

en: Field types
de: Feldtypen

en: Email field
de: E-Mail-Feld

en: @field field is required.
de: Das Feld @field ist erforderlich.
