Magic forms (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Email address
id: Alamat email

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Add
id: Tambah

en: Form ID
id: ID formulir

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Form
id: Formulir

en: All types
id: Semua tipe

en: Field types
id: Jenis bidang isian
