Magic forms (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Email address
pt: Endereço de email

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Number
pt: Número

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Add
pt: Adicionar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: add
pt: adicionar

en: Integer
pt: Inteiro

en: Error handling
pt: Manipulação de erros

en: Form
pt: Formulário

en: Debug
pt: Depuração

en: All types
pt: Todos os tipos

en: Validators
pt: Validadores

en: export
pt: exportar

en: Config
pt: Configurar

en: URL field
pt: Campo de URL

en: Field types
pt: Tipos de campo
