Mail Editor (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Body
id: Isi

en: Operations
id: Operasi

en: Subject
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Module
id: Modul

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Purge
id: Hapus

en: Account blocked
id: Akun diblokir

en: Account canceled
id: Akun dibatalkan

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
id: Kemampuan untuk mengirimkan kata sandi dengan teks biasa pada pengguna sudah dihilangkan pada Drupal 7. Templat e-mail Anda yang sudah ada telah dibuang. Anda sebaiknya <a href="@template-url">melihat ulang templat ini</a> untuk memastikan itu bisa dibaca dengan benar.
