Mail Editor (7.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Operations
da: Handlinger

en: Subject
da: Emne

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: edit
da: redigér

en: Module
da: Modul

en: Template
da: Skabelon

en: Update template
da: Opdatér skabelon

en: Languages
da: Sprog

en: Edit mails being sent out by Drupal.
da: Redigér e-mails udsendt af Drupal.

en: Mail templates
da: E-mail-skabeloner

en: Purge
da: Fjern

en: Account blocked
da: Konto blokeret

en: Account canceled
da: Konto opsagt

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
da: Muligheden for at sende brugernes adgangskoder i klar tekst er blevet fjernet i Drupal 7. Dine eksisterende e-mail-skabeloner er blevet ændret for at fjerne denne mulighed. Du bør <a href="@template-url">gennemse dine skabeloner</a> for at sikre, at indholdet er i orden.
