Mail Editor (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: edit
it: modifica

en: Module
it: Modulo

en: Filter
it: Filtra

en: Languages
it: Lingue

en: Account blocked
it: Profilo utente bloccato

en: Account canceled
it: Profilo utente annullato

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
it: La possibilità di inviare agli utenti le loro password in chiaro è stata rimossa in Drupal 7. I modelli per l'invio di messaggi e-mail sono stati modificati di conseguenza. Si dovrebbe <a href="@template-url">rivedere questi modelli</a> per essere sicuri che siano appropriati per il proprio sito.
