Mail Editor (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Operations
uk: Операції

en: Subject
uk: Тема

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: edit
uk: редагувати

en: Module
uk: Модуль

en: Filter
uk: Фільтр

en: Template
uk: Шаблон

en: Languages
uk: Мови

en: Mail templates
uk: Шаблони листів

en: Purge
uk: Очистити

en: Account blocked
uk: Блокування облікового запису

en: Select the languages to display.
uk: Оберіть мову для відображення

en: Account canceled
uk: Обліковий запис скасовано

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
uk: Можливість надсилати користувачам їх паролі відкритим текстом у Drupal 7 вилучена. У відповідності з цим змінені існуючі шаблони електронних листів. <a href="@template-url">Перевірте ці шаблони</a>.

en: - Display enabled modules only -
uk: - Відобразити лише увімкнені модулі -

en: - Display all modules -
uk: - Відобразити усі модулі -

en: Select a module.
uk: Оберіть модуль.

en: Welcome message for user created by the admin
uk: Вітальне повідомлення для користувача, створене адміністратором

en: Welcome message when user self-registers
uk: Вітальне повідомлення, коли користувач самостійно реєструється

en: Welcome message, user pending admin approval
uk: Вітальне повідомлення, коли користувач очікує схвалення адміністратора

en: Password recovery request
uk: Запит на відновлення пароля

en: Account activated
uk: Обліковий запис активовано

en: Allows editing of e-mail templates.
uk: Дозволяє редагування шаблонів листів.
